تخلف راننده

گزارش سریع تخلف

آرین بار

مشتریان وفادار

تخفیف ویژه

آرین بار ، باربری ارزان
چگونه یک یخچال را جابجا کنیم

چگونه یک یخچال را جابجا کنیم

اتوبار آرین در خدمت شماست

09121857855

اگر در حال اسباب کشی منزل به یک مکان جدید هستید، جابجایی لوازم سنگین یکی از مشاغل چالش برانگیز است. با کمی برنامه ریزی و کمک کوچک، جابجایی یخچال می تواند ایمن انجام شود و از شما و دستگاهتان محافظت کند.

آماده سازی یخچال برای حرکت

یخچال را از تمام محتویات آن خالی کنید. قبل از اینکه بخواهید یخچال را جابجا کنید، بهتر است همه چیز را بیرون بیاورید. مطمئن شوید که یخچال و فریزر شما عاری از مواد غذایی، چاشنی‌ها، قالب‌های یخ و هر چیز دیگری باشد که ممکن است در اطراف شما بچرخد و وزن را تغییر دهد. اقلامی که خارج از یخچال و فریزر خود قرار داده شده اند را نیز بردارید.

  • اگر وسایل فاسد شدنی در یخچال وجود دارد، آنها را تمام کنید یا تحویل دهید. اگر در میانه یک حرکت بزرگ هستید، احتمالاً ساده‌تر است که کارهایی را که اکنون نمی‌توانید تمام کنید، کنار بگذارید.
  • اگر می خواهید یخچال را با فاصله کوتاهی در همان اتاق جابجا کنید، پشت آن را تمیز کنید یا آشپزخانه را مرتب کنید، به هر حال وسایل را بردارید و روی پیشخوان قرار دهید. جابجایی آن را ایمن‌تر می‌کند و خطر واژگونی روی یخچال را نخواهید داشت. برای این کار از غلتک های متحرک استفاده کنید و آنها را زیر پایه های یخچال قرار دهید. آن را به اندازه کافی بیرون بکشید تا از برق بکشید، سپس به سادگی آن را به جایی که می خواهید بکشید.

 

آماده سازی یخچال برای حرکت

 

قفسه ها را بردارید. تمام اجزای قابل جابجایی را از داخل یخچال از جمله قفسه ها، سینی ها و سایر اقلام شل یا متحرک، سازمان دهنده ها و تقسیم کننده ها خارج کنید. قفسه ها را برای محافظت در حوله بپیچید، سپس برچسب بزنید و آنها را با دقت روی هم قرار دهید.

آرین بار حمل اسان اسباب شما : 09121857855

همچنین می‌توانید قفسه‌ها را به جای جدا کردن با چسب در جای خود محکم کنید، اما توصیه می‌شود آنها را به‌کلی جدا کرده و جداگانه بسته‌بندی کنید. با این حال، بسته به یخچال شما، این ممکن است گزینه خوبی باشد. اگر نسبتاً ایمن هستند، در نظر بگیرید که آنها را در جای خود بچسبانید و با حرکت کمتر آشفتگی ایجاد کنید.

 

یخچال را از برق بکشید

 

یخچال را از برق بکشید. سیم برق را محکم بپیچانید و آن را در یک بسته محکم بچسبانید تا مطمئن شوید که در هنگام حرکت در جای خود باقی می ماند. اگر یخچال شما یخ ساز دارد، آن را از منبع آب نیز جدا کنید.

 

در صورت لزوم فریزر را یخ زدایی کنید

 

در صورت لزوم فریزر را یخ زدایی کنید. اگر مقدار قابل توجهی یخ در فریزر جمع شده است، قبل از حرکت به جلو، باید آن را یخ زدایی کنید. این کار معمولاً 6 تا 8 ساعت طول می کشد، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی قبل از حرکت دارید. بهتر است این کار را شب قبل از حرکت انجام دهید تا در طول شب زمان کافی برای یخ زدایی وجود داشته باشد و صبح می توانید داخل یخچال را پاک کنید.

یک دسته از زمان ارزشمند جابجایی را برای تمیز کردن یخچال هدر ندهید، اما از این فرصت استفاده کنید تا یخچال خود را قبل از بردن به محل جدید خود تمیز کنید. در حالی که فریزر یخ زدایی می کند، کشوها و سطوح داخلی را با مواد ضدعفونی کننده پاک کنید.

درها را ببندید و محکم کنید. درهای یخچال و فریزر را با طناب محکم یا طناب بانجی محکم ببندید. اگر یخچال شما دو در دارد، دستگیره های در را نیز به هم ببندید. مراقب باشید که یخچال را خیلی محکم نبندید، در غیر این صورت ممکن است درها از تراز خارج شوند. استفاده از نوار چسب برای محکم کردن درب توصیه نمی شود، زیرا ممکن است به پایانه یخچال آسیب برساند و یا اثری از آن باقی بماند.

اگر قرار است جابه‌جایی بیش از یک روز طول بکشد، توصیه می‌شود درها را کمی باز نگه دارید تا جریان هوا جریان داشته باشد و از رشد هرگونه کپک یا کپک در داخل یخچال جلوگیری شود.

از باربری شزق تهران استفاده کنید از آنجایی که یخچال باید به صورت عمودی نگه داشته شود و با استفاده از چرخ متحرک حمل شود. باربری ها با تجهیزاتی که در اختیار دارند به راحتی این کار را انجام می دهند.

جابجایی یخچال

 

جابجایی یخچال

 

از چرخ متحرک استفاده کنید. یکی از بهترین وسایلی که می توان از آن استفاده کرد، چرخ یخچال است که می تواند وزن یخچال را تحمل کند و در حین جابجایی سهولت ایجاد کند، به خصوص اگر یخچال نیاز به حمل و نقل به طبقه پایین داشته باشد.

  • هر چرخ که بند داشته باشد این کار را می‌کند، اما مطمئن شوید که پایه آن به اندازه‌ای بزرگ باشد که کف یخچال به طور ایمن روی آن قرار گیرد و تسمه‌ها به اندازه‌ای بزرگ باشند که یخچال را ایمن نگه دارد. بسیار مهم است که پایه به اندازه کافی بزرگ باشد زیرا برای جلوگیری از نشت مایع خنک کننده باید یخچال را صاف نگه دارید.
  • اگر چرخ متحرک ندارید، باید آن را اجاره کنید یا به باربری در تهران زنگ بزنید . در حالی که تسمه های متحرک در دسترس هستند که از نظر تئوری می توانند برای بستن بند یخچال به پشت شما استفاده شوند، خرید تسمه های متحرک گران تر و بسیار خطرناک تر از قرض گرفتن چرخ است. سعی نکنید بدون آن یکی را جابجا کنید.

یخچال را از دیوار جدا کرده و روی چرخ محکم کنید. در بیشتر یخچال‌ها، باید بتوانید چرخ را درست زیر آن بلغزانید و در صورت لزوم آن را به آرامی بلند کنید. چرخ را به داخل زیر هر یک از دو طرف بکشید تا از آسیب ناشی از خراش یا فرورفتگی در جلو جلوگیری کنید. بسیار توصیه می شود که یک حوله یا پتو را بین ریل های عمودی چرخ و کنار یخچال قرار دهید تا به کاهش احتمال خراش سطوح نهایی کمک کند. یخچال را با استفاده از تسمه های متحرک یا بانجی به چرخ ببندید. اطمینان حاصل کنید که هنگام بلند کردن و قرار دادن یخچال روی چرخ ، هرگونه کج شدن را به حداقل برسانید. موقعیت عمودی خود را حفظ کنید تا مطمئن شوید که روغن مبرد به لوله های مبدل حرارتی نفوذ نمی کند.

  • هرگز به هیچ دلیلی یخچال را به پهلو یا عقب حرکت ندهید. روغن مبرد موجود در کمپرسور ممکن است به داخل لوله های مبدل حرارتی جریان یابد. هنگامی که یخچال به حالت عمودی برگردانده می شود، روغن مبرد ممکن است به طور کامل از لوله های مبدل حرارتی تخلیه نشود و یخچال به درستی خنک نشود.
  • اگر غیرقابل اجتناب است که یخچال را به پهلو بخوابانید، در صورت امکان حتماً این کار را با زاویه عمودی انجام دهید. یک جعبه یا یک تکه مبلمان بزرگ را زیر بالای یخچال قرار دهید تا به حالت نسبتاً عمودی آن کمک کند.

 

یخچال را به آرامی کج کنید

 

یخچال را به آرامی کج کنید. وقتی یخچال را به چرخ وصل کردید، آن را به آرامی به سمت کامیونی که در حال بسته بندی آن هستید بچرخانید و به جلو حرکت کنید. مهم است که در جهت مخالف شیب حرکت کنید تا بیشترین امنیت را حفظ کنید. از طرف دیگر یک کمک کمکی داشته باشید که شما را از طریق موانع راهنمایی کند و به ایمن کردن یخچال کمک کند.

برای پایین آوردن یخچال از یک پله به پایین، آن را هر بار یک پله پایین بیاورید و دستیار شما آن را در هر پله متوالی پایین بیاورد. ایده آل است که دو نفر در جلوی چرخ و دیگری در پشت، دسته ها را گرفته و به آرامی پایین بیاورند. با صدای بلند ارتباط برقرار کنید و تند نروید.

 

یخچال را به آرامی کج کنید

 

یخچال را به فضای جدید منتقل کنید. یخچال را رها کنید و همانطور که آن را خارج کردید، آن را به مکان جدید منتقل کنید. قبل از وصل کردن آن به برق اجازه دهید حداقل 3 ساعت بماند. این کار باعث می شود تا روغن مبرد به کمپرسور خود برگردد و از آسیب به دستگاه جلوگیری کند. حدود 3 روز طول می کشد تا یخچال به دمای خنک کننده ایده آل خود برگردد و قابل استفاده باشد.

استعلام قیمت باربری

برای استعلام قیمت بار از مقصد تا مبدا با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09121857855